Derma roller — zastosowanie w kosmetyce i pielęgnacji twarzy

Chcesz w pełni wykorzystać potencjał domowej pielęgnacji skóry? Marzysz o pełnej blasku, jędrnej cerze? W takim razie derma roller może być idealnym narzędziem dla Ciebie. Może być on stosowany do złuszczania naskórka, redukcji zmarszczek i poprawy ogólnego wyglądu skóry. Z wyglądu niepozorny roller w ostatnich latach stał się bardzo popularny, ze względu na imponujące rezultaty, jakie przynosi. W tym wpisie dowiesz się, czym jest derma roller, jak go stosować i jak może poprawić stan Twojej cery.

Czym jest derma roller?

Derma roller to podręczne narzędzie do pielęgnacji skóry, które wspomaga produkcję kolagenu i elastyny. To cylindryczne urządzenie ma uchwyt i jest wyposażone w różnej wielkości mikro igły. W zależności od rodzaju skóry możesz wybrać różne długości igieł. Przesuwając wałek po twarzy z lekkim naciskiem, przebijasz górną warstwę powierzchni skóry. Jest to sygnał dla skóry, aby rozpoczęła proces samoleczenia, który może zmniejszyć zmarszczki, linie, plamy starcze i blizny, jednocześnie stymulując produkcję kolagenu. Jest to niedrogi, skuteczny sposób na poprawę zdrowia skóry bez konieczności korzystania z drogich zabiegów kosmetycznych.

Czy derma roller jest bezpieczny?

Derma roller to narzędzie zaopatrzone w wiele małych igiełek. Można go używać do zabiegów takich jak złuszczanie i mikroigłowanie skóry, aby stymulować jej naturalny proces odnawiania. Stosowany według przeznaczenia stanowi bezpieczną i skuteczną pomoc w poprawie stanu skóry twarzy. W przypadku osób ze skórą wrażliwą należy zachować szczególną ostrożność i nie używać go częściej niż w tygodniu. Zaufaj swojej intuicji i postępuj zgodnie z podstawowymi wskazówkami, przeprowadzając zabiegi tylko w granicach swojego komfortu, aby zapewnić najbezpieczniejsze doświadczenie podczas korzystania z derma rollerów.

Jak używać derma roller?

Derma roller jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest dobrze znany ze swojej zdolności do redukcji zmarszczek, poprawy tekstury skóry i promowania produkcji kolagenu. Ale czym dokładnie jest derma rolling i jak go stosować? Przyjrzyjmy się temu.

Kiedy należy stosować roller do twarzy?

Derma roller może być stosowany niemal na każdym obszarze twarzy, jednak najczęściej stosuje się go na policzkach i czole. Powinien być stosowany tylko raz lub dwa razy w tygodniu, ponieważ nadmierna eksfoliacja może prowadzić do podrażnień i stanów zapalnych. Dodatkowo należy pamiętać, że dermarolling nie powinien być wykonywany na skórze poparzonej słońcem lub uszkodzonej w inny sposób; przed użyciem dermaroller’a należy poczekać, aż skóra się zagoi.

Jak używać dermarollera?

Używanie dermarollera jest w zasadzie dość proste. Zacznij od oczyszczenia twarzy bezolejowym preparatem myjącym. Zapewni to, że żaden brud ani zanieczyszczenia nie dostaną się w głębsze warstwy Twojej skóry. Następnie nałóż swoje ulubione serum lub krem nawilżający. Po przygotowaniu twarzy zacznij delikatnie przesuwać roller po skórze krótkimi ruchami od środka twarzy do zewnątrz. Pamiętaj, aby nie naciskać zbyt mocno — chcesz jedynie lekko nakłuć powierzchnię skóry. Zawsze poruszaj się w jednym kierunku, a nie tam i z powrotem po tym samym obszarze. Po zakończeniu rolowania nałóż kolejną warstwę serum lub kremu nawilżającego i zastosuj krem z filtrem przeciwsłonecznym w celu ochrony przed promieniami UV (zwłaszcza jeśli wychodzisz na zewnątrz).

Po jakim czasie widać efekty rolowania twarzy?

Rolowanie twarzy to coraz bardziej popularny zabieg pielęgnacyjny, który obiecuje nie tylko zmniejszenie opuchlizny i zmarszczek, ale także promowanie zwiększonej elastyczności. Widoczne efekty stosowania wałków do twarzy można zauważyć już po kilku tygodniach konsekwentnego stosowania. Wiele zależy od stanu Twojej skóry i indywidualnych reakcji. Po dłuższym stosowaniu derma rollera zauważysz, że skóra jest bardziej jędrna i ma młodzieńczy blask.

Czy roller działa na zmarszczki?

Zabiegi dermarollingu są znane jako świetny sposób na zmniejszenie zmarszczek. Poprzez masowanie skóry za pomocą wałka, i pobudzenie krążenia, produkcja kolagenu wzrasta, co z kolei zmniejsza wygląd i głębokość zmarszczek. Ten rodzaj pielęgnacji pomaga również w detoksykacji, ponieważ usuwa toksyny z porów, które mogą gromadzić się i przyczynić się do procesu starzenia. Zabiegi z użyciem wałka działają najlepiej, gdy są wykonywane regularnie. Warto zatem wprowadzić rolowanie twarzy do swojej pielęgnacji, jeśli szukasz łatwego sposobu na zmniejszenie widocznych oznak starzenia.

Artykuł powstał we współpracy z TopVit.pl