Jak wytrwać na diecie?

W dzisiejszym dynamicznym i szybkim świecie trzymanie się zdrowej diety jest czasem łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia. Samo wybranie zdrowej diety, która z nich jest najlepsza, może być wyzwaniem. A po wybraniu codzienne utrzymanie zdrowej diety wiąże się z pewnymi trudnościami. Dobrą wiadomością jest to, że bez względu na to, jak ciężkie może się to wydawać, przestrzeganie zdrowej diety jest możliwe i nie oznacza to nawet, że musisz zrezygnować ze swoich ulubionych potraw. Najważniejszy jest balans i słuchanie swojego organizmu.

Dieta jak wytrwać?

Zacznij od pytania dlaczego. Zanim podejmiesz decyzję o zmianie odżywiania i stylu życia, podaj dobry powód, aby to zrobić. Odpowiedź na to pytanie może być dowolna, ale musisz wiedzieć, po co chcesz schudnąć, co Ci to da i jakie pozytywy ze sobą przyniesie? Kiedy znajdziesz odpowiednią motywację, łatwiej będzie Ci się trzymać wyznaczonych celi. Inni mogą Cię inspirować do działania, ale tylko Ty możesz sobie dać odpowiednią motywację i silną wolę. Jak znajdziesz odpowiedź “dlaczego”, zapisz to gdzieś i umieść w widocznym miejscu. Niech Ci codziennie przypomina, co jest Twoim celem. Musisz także pamiętać o rozsądku, ekstremalna dieta głodowa jest bardzo niezdrowa i nieskuteczna w dłuższej perspektywie czasu.

Dieta Herbalife — wskazówki

Bądźmy szczerzy: zdrowe odżywianie nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza na początku. Ale to nie oznacza, że jest niemożliwe. Oto kilka wskazówek jak odnieść sukces w utracie tkanki tłuszczowej w zdrowy sposób:

Stosuj dietę bogatą w pełnowartościową żywność

Istnieje wiele sposobów na zdrowe odżywianie i żadna dieta nie jest taka sama. Mimo to najbardziej skuteczne, długoterminowe zdrowe diety mają co najmniej jedną wspólną cechę: są bogate w pełnowartościową żywność. Koktajle, suplementy i proteinowe przekąski są bardzo przydatne w czerpaniu przyjemności z jedzenia wysokojakościowych produktów. Produkty Herbalife są bogate w błonnik, białko, witaminy, minerały i składniki odżywcze kluczowe dla utrzymania zdrowego organizmu. Połączenie ich z pełnowartościową dietą bogatą w warzywa, owoce, strączki, zboża i białko zapewnią Ci efekty na całe życie. 

Na początek oprzyj się na profesjonalistach

Jest tak wiele diet do wyboru, że możesz mieć wrażenie, że nie wiesz, od czego zacząć. Wydaje się, że każdy mówi co innego, co jest zdrowe, a co nie. Zaufanie osobom specjalizującym się w zdrowym odchudzaniu oszczędzi Ci głodówki czy efektu jojo. Program Herbalife pomaga w uzupełnieniu codziennego zapotrzebowania na kluczowe składniki odżywcze, co stanowi go bezpiecznym i zdrowym.

Nie ma jednej najzdrowszej diety

Nierzadko słyszy się o dietach określanych jako „najlepsze” lub „najzdrowsze”. Jednak żadna dieta nie działa najlepiej na wszystkich. Każdy z nas jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Genetyka, styl życia, rodzaj wykonywanej pracy, rodzina, tradycje kulturowe i nie tylko kształtują organizm. To, co sprawdza się u innych, wcale nie musi prawidłowo oddziaływać na Ciebie. W końcu „najlepsza” zdrowa dieta dla Ciebie to taka, która sprawia, że czujesz się najlepiej i której możesz trzymać się na dłuższą metę.

Otaczaj się zdrową żywnością

Trzymanie niezdrowej żywności w domu to prosty krok do złamania diety. Kusi nie tylko ze względu na swój smak, ale może wpływać na chemię i zachowanie mózgu. Dlatego tak chętnie sięgamy po słodycze, gdy są pod ręką. Możesz uniknąć pokusy tych pokarmów, trzymając je z dala od domu. Zamiast tego wyposaż swoją lodówkę i szafkę świeżymi owocami, batonami proteinowymi, prażonymi ziarnami soi czy chipsami proteinowymi. Każda mała zmiana na lepsze wpłynie na Twoje zdrowie i sylwetkę. 

Trzymaj przekąski pod ręką

Często to chwile, w których czujemy się wyjątkowo głodni, kuszą do sięgnięcia po coś szybkiego i niezdrowego. Chociaż zjedzenie czegoś niezdrowego od czasu do czasu jest całkowicie normalne, w chwilach skrajnego głodu pragnienie stają się jeszcze silniejsze. Trzymanie pod ręką pożywnych i sycących przekąsek to świetny sposób na powstrzymanie głodu aż do następnego pełnego posiłku. Przekąski, które są bogate w białko i błonnik, mogą pomóc Ci poczuć się pełnym. Oto kilka przykładów:

Unikaj podejścia „wszystko albo nic”

Powszechną przeszkodą w utrzymaniu diety jest nastawienie „wszystko albo nic”. Może to brzmieć mniej więcej tak: „Cóż, już zrujnowałem moją dietę na ten dzień, mając wcześniej ten kawałek ciasta na imprezie w biurze, więc równie dobrze mogę zapomnieć o moich planach gotowania zdrowej kolacji i zamiast tego zjem coś z fast fooda. Tego typu myśli zwykle postrzegają sytuacje czarno-białe lub jako „dobre” i „złe”. Zamiast tego postaraj się spojrzeć na każdy indywidualny wybór żywieniowy, którego dokonujesz w ciągu dnia. Jeden zły wybór wcale nie przekreśla dalszego trzymania się zdrowej diety. Nie pozwól, aby jedno małe potknięcie Cię przygnębiło.

Bądź cierpliwy

Przestrzeganie zdrowszej diety to maraton, a nie sprint. Prowadzenie zdrowego stylu odżywiania to zbiór prób i błędów. Niektóre dni są łatwiejsza, a inne wydają się nie do przebycia. Nabycie zdrowych nawyków trwa, nie zniechęcaj się.

Dieta Herbalife jak stosować?

Herbalife dieta jest oparta o proteinowy koktajl odżywczy, który w składzie posiada wysokojakościowe białko, składniki roślinne i zioła, które zapewniają uzupełnienie wszelkich niezbędnych mikroskładników odżywczych. Wszystkie produkty Herbalife są wysokiej jakości, skomponowane, by holistycznie odżywić organizm. Koktajle dają uczucie sytości i zapobiegają podjadaniu niezdrowych przekąsek. 

Dieta Herbalife co jeść? 

Koktajle odżywcze można stosować jako zamiennik jednego lub dwóch posiłków w ciągu dnia. Trzeci posiłek powinien być zatem z pełnowartościowych produktów, warzyw, błonnika, białka. Produkty proteinowe i produkty uzupełniające mają na celu wspomóc Cię w utrzymaniu swojego postanowienia. Pyszne przekąski słodkie i słone, zupa pomidorowa, koktajle proteinowe są doskonałą alternatywą dla niezdrowych smakołyków.

Dieta Herbalife efektySkupiając się na zdrowej pełnowartościowej diecie, w połączeniu z odpowiednią suplementacją pozwoli Ci w szybkim tempie osiągnąć wymarzone rezultaty. W diecie nie chodzi o chodzenie codziennie głodnym, to ma być przygoda, przyjemność. Odżywcze produkty bogate w białko i błonnik to nie tylko pyszny smak, ale dobro dla Twojego zdrowia. Przełamywanie starych nawyków i tworzenie nowych nie jest łatwym procesem, zwłaszcza jeśli chodzi o żywność, którą się otaczałeś całe życie. Program Herbalife wpływa na szybkie efekty, bez uczucia głodu, o pełnym profilu kluczowych mikroskładników odżywczych. By zbudować nawyk, wystarczy 30 dni, a żeby go utrwalić kolejne 30. To tak niewiele, by w końcu cieszyć się wspaniałą sylwetką. Baw się tą przygodą.