SARM-y – co warto o nich wiedzieć?

Stosując SARMy, wielu użytkowników może spełnić swoje marzenie o szybkim zwiększeniu masy mięśniowej i zgubieniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Popularność i wyniki użytkowników są dowodem na wydajność SARMów. W tym artykule omówimy SARMy i przedstawimy pełny przewodnik po najpopularniejszych SARMach.

Co to są SARMy?

SARMy to skrót od selektywnych modulatorów receptora androgenowego. Klasa związków terapeutycznych, które mają podobne właściwości anaboliczne do sterydów anabolicznych, ale mają zmniejszone właściwości androgenne (wytwarzające cechy męskie). Mówi się, że SARM są „selektywne dla tkanek”. Na przykład, receptor androgenowy jest aktywowany przez wiązanie androgenów, takich jak testosteron. W przeciwieństwie do sterydów anabolicznych, które wiążą się z receptorami androgenowymi w wielu tkankach całego ciała, poszczególne SARMy selektywnie wiążą receptory androgenowe tylko w niektórych tkankach. Może to być bardzo przydatne do stymulowania wzrostu określonych tkanek, takich jak mięśnie i kości, przy jednoczesnym unikaniu niepożądanych skutków ubocznych w innych tkankach, takich jak wątroba lub skóra. Miłość do kulturystyki i osiągania beztłuszczowej masy mięśniowej nigdy się nie zestarzeje. Niezależnie od tego, czy jesteś zawodowym kulturystą, czy po prostu miłośnikiem fitnessu, musisz przyznać, że osiągnięcie tej wysportowanej i muskularnej sylwetki nie jest łatwe. Od dziesięcioleci kulturyści zażywali sterydy, by osiągnąć masywną i umięśnioną sylwetkę. Niestety, sterydy powodują skutki uboczne, które są bardzo szkodliwe dla zdrowia. Aby zapobiec temu problemowi, SARMy zyskują ogromne uznanie i popularność na rynku, ponieważ różnią się od sterydów anabolicznych, ale oferują podobne wyniki.

Korzyści, jakie można osiągnąć biorąc SARMy

  • przyrost masy mięśniowej
  • pomagają w poprawie wyników sportowych
  • zapewniają szybką utratę tkanki tłuszczowej
  • oferują ogromne przyrosty siły i wytrzymałości
  • w przeciwieństwie do sterydów anabolicznych nie mają ostrych skutków ubocznych, które są szkodliwe dla zdrowia

Najsilniejsze i najpopularniejsze SARMy

Chociaż użytkownicy mogą mieć różne opinie na podstawie swoich doświadczeń w określaniu, które SARMy są najsilniejsze, zgodnie z opiniami – YK-11, RAD-140 i S23 są uważane za najsilniejsze spośród wszystkich. Oferują świetne rezultaty w krótkim czasie ze względu na ich wysoką aktywność anaboliczną, bez skutków ubocznych. Wyniki i efekty dotyczące supresji hormonalnej występują różnie u różnych osób i dlatego ważne jest, aby najpierw zrozumieć swój organizm przed wyborem konkretnego rodzaju, długości cyklu i dawki SARMów. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że sterydy anaboliczne obciążają organizm okropnymi skutkami ubocznymi, dlatego stosowanie SARMów jest lepszą opcją dla uzyskania podobnych korzyści i efektów.

Jakich wyników można się spodziewać po cyklach, biorąc SARMy?

Ogólnie rzecz biorąc, wyniki zażywania SARMów, których możesz się spodziewać, będą się różnić w zależności od różnych czynników, które mogą obejmować dietę, genetykę, odżywianie, rutynę treningową, reakcję organizmu i wiele innych. Jednak zwykle wielu użytkowników zyskuje od 4 do 7 kg mięśni, tracąc przy tym nadmiar tłuszczu, w jednym cyklu. Wyniki te różnią się i zależą od następujących czynników:

  • spożycia dobrej jakości białka
  • ilości dawek SARMów
  • genetyki
  • diety i ogólnego odżywiania
  • rutyny i częstotliwości treningu

Rodzaje SARMów

Co to jest RAD 140?

RAD 140 to niesteroidowy SARM, który naśladuje właściwości i działanie sterydów anabolicznych poprzez wiązanie się z receptorem androgenowym. RAD 140 został opracowany, aby zapewnić optymalne leczenie pacjentów cierpiących na osteoporozę, kacheksję i anemię. Dzięki inteligentnemu mechanizmowi selektywności tkanek, RAD 140 został zsyntetyzowany, aby naśladować budowanie mięśni i wzmacnianie siły sterydów, ale bez negatywnych skutków. Znany jako jeden z najsilniejszych SARMów na rynku, oferuje niesamowite rezultaty. Użytkownicy zyskują ponad 9 kilogramów mięśni, tracąc przy tym około 5 kilogramów tłuszczu w ciągu jednego cyklu, trwającego zaledwie 8 do 12 tygodni.

Co to jest Ligandrol?

Ligandrol jest silnym SARMem, który jest zwykle używany w celu zwiększenia masy mięśniowej, ze względu na jego pozytywny wpływ na siłę i przerost mięśni. Podobnie jak RAD 140, również wiąże się z receptorem androgenowym. LGD 4033 doskonale nadaje się do budowania potężnej masy mięśniowej. 

Co to jest MK-677?

MK 677, znany również jako ibutamoren, jest dość popularny w kręgu kulturystów. Przyczynia się do uwalniania hormonu wzrostu, co w rzeczywistości skutkuje wyższym poziomem insulinopodobnego czynnika wzrostu. Ten SARM naśladuje działanie greliny, która jest znana jako hormon głodu w dużej mierze wytwarzany przez żołądek. Łączy się również z receptorem greliny, co powoduje zwiększenie ilości hormonu wzrostu. Ibutamoren jest używany ze względu na jego zdolność do budowania beztłuszczowych mięśni. Ponadto MK 677 poprawia gęstość kości. Posiada właściwości nootropowe, poprawiając jakość snu. MK 677 technicznie nie jest SARMem, ale raczej wsparciem dla wydzielania hormonu wzrostu.

Co to jest Cardarine?

Kardaryna, znana również jako GW 50156, jest związkiem często uważanym za SARM. Cardarine lub Endurobol nie tylko zwiększa wytrzymałość, ale także poprawia ogólny stan układu krążenia. Co więcej, pomaga również w szybszej utracie tkanki tłuszczowej i zwiększa zdolność do wykonywania profesjonalnych treningów siłowych. Związek ten został początkowo opracowany na choroby metaboliczne i sercowo-naczyniowe. Później odkryto, że może potencjalnie pomóc w zwiększeniu wydajności oraz poprawie wydolności i wytrzymałości organizmu.

Co to jest Ostaryna?

Ostaryna, znana również jako enobosarm lub MK 2866, to jeden z najpopularniejszych SARMów, który przyczynia się głównie do budowy mięśni. Ostaryna to SARM drugiej generacji, który został opracowany w celu imitowania anabolicznego działania sterydów, ale bez żadnych niepożądanych skutków ubocznych.

Co to jest YK 11?

YK 11 jest jak dotąd znany jako jeden z najsilniejszych SARMów dostępnych na rynku. YK 11 jest uważany za częściowego agonistę receptora androgenowego. YK 11 znacznie pomaga w zwiększeniu siły i wytrzymałości, jednocześnie uruchamiając przyspieszony proces spalania tłuszczu w organizmie. Chociaż YK 11 nie jest tak silny jak steryd anaboliczny, jest znacznie silniejszy i mocniejszy, niż typowy SARM w podobnej dawce. Dzięki zwiększonej zdolności i wytrzymałości treningowej, możliwe jest zwiększenie produkcji energii, co ostatecznie pomoże w spalaniu dodatkowej tkanki tłuszczowej. 

Co to jest Andarine?

Andarine to klasyczny SARM, co oznacza, że ​​celuje w receptory androgenowe w mięśniach i kościach, nakazując im wzrost. W przeciwieństwie do sterydów anabolicznych wykonuje tę pracę selektywnie, więc jest o wiele bezpieczniejszy, ponieważ nie wpływa choćby na prostatę. Prawdziwe SARMy, które ściśle współpracują z receptorami androgenowymi, dają sygnał organizmowi, aby spalał tłuszcz tylko wtedy, gdy zużywa się energię w tempie większym, niż normalnie.

Jakie są zagrożenia dla zdrowia związane z SARMami?

Długofalowe skutki stosowania SARMów nie są znane, ale mogą zwiększać ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Różni użytkownicy wolą różne SARMy, by uzyskać pożądane rezultaty. Niektórzy próbują je łączyć, by uzyskać ja w szybszym tempie. SARMy są skuteczne, by zapewnić świetne wyniki w cyklu w ciągu zaledwie 8 lub 12 tygodni. Zawsze warto uzyskać wysokiej jakości SARMy z zaufanego źródła, które mają testy weryfikacyjne na czystość, by zapewnić odpowiednie działanie i bezpieczeństwo. SARMy działają bardzo szybko, ponieważ mają krótki okres półtrwania, który wynosi od 12 do 36 godzin. Oznacza to, że po spożyciu SARMy natychmiast zaczynają działać w organizmie. Zmiany w sile i wytrzymałości można zauważyć już po 2-3 dniach stosowania któregokolwiek z nich. Wyniki różnią się w zależności od dawki, długości cyklu, treningu, diety i genetyki. Jednak w ciągu cyklu trwającego 12 tygodni można się spodziewać przyrostu 4 do 7 kilogramów masy mięśniowej. W niektórych przypadkach nawet więcej. Jednocześnie pomagają one spalać zbędny tłuszcz. Wybierając odpowiedni SARM dostosuj go do swoich potrzeb i wymagań transformacji organizmu. Pamiętaj, żeby stosować je zgodnie z zaleceniami producenta.

Artykuł powstał we współpracy z suppleme.eu, gdzie możesz znaleźć wysokiej jakości odżywki, suplementy dla sportowców, nootropiki czy SARMy.