Na czym polega depilacja laserowa i jak się przygotować ?

Na depilację laserową decyduje się coraz więcej kobiet. Jest to bardzo skuteczny i bezpieczny zabieg, ponieważ pozwala na wyeliminowanie włosków lub ich zmniejszenie na wybranej partii ciała. Jest to przynoszący rezultaty zabieg, gdyż laser niszczy cebulkę włosa. Depilacja laserowa jest bardzo skuteczna, ponieważ po pierwszym zabiegu włoski przerzedzają się, aż o 30%. Natomiast, aby taki zabieg był skuteczniejszy należy skorzystać kilkukrotnie z depilacji laserowej od 4-6 zabiegów w odstępie czterech tygodni.

Wskazania oraz przeciwwskazania do zabiegu.

Wskazaniami do depilacji laserowej jest nadmierne owłosienie, chęć pozbycia się owłosienia czy nawet wrastające włoski i hirsutyzm. Z depilacji laserowej może skorzystać każdy, jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania takiego zabiegu. 

Nie mogą z epilacji korzystać kobiety w ciąży oraz, te które karmią piersią, ponieważ laser może źle wpłynąć na ich wyjątkowy stan. Również przeciwwskazaniami do depilacji laserowej są nowotwory, nadwrażliwość na światło, tretinoina stosowana na skórę w ostatnich dwóch tygodniach, izotretynoina jeżeli była stosowana w ciągu ostatnich trzech do sześciu miesięcy. Nie można również wykonywać zabiegu gdy wystąpiła infekcja skórna, gdy klient posiada tendencję do przebarwień, padaczkę oraz na dwa tygodnie przed zabiegiem należy odstawić picie ziół głównie nagietka i dziurawca.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Najlepiej dobę przed zabiegiem nie spożywać alkoholu. Należy dokładnie umyć i odtłuścić skórę w dniu zabiegu. W partii ciała gdzie będzie wykonywany zabieg nie wolno aplikować kremów, dezodorantów, perfum itp. Nie zaleca się stosowania antybiotyków miejscowych, skóra powinna być czysta. Ponadto cztery tygodnie przed depilacją laserową zabronione jest opalanie się na słońcu czy na solarium. Na zabieg powinno przyjść się z dokładnie ogolonym miejscem, na którym będzie wykonywany zabieg. Można takie miejsce ogolić dzień przed zabiegiem. 

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Posiadamy laser diodowy LightSheer DESIRE™, który jest wyekwipowany w dwa rodzaje głowic. Duża głowica służy do depilacji większych partii ciała. Posiada system podciśnienia HIT™, który umożliwia błyskawiczną depilację na większych częściach ciała. Znieczulenie nie jest potrzebne podczas zabiegu epilacji.

Natomiast mniejsza głowica służy do małych powierzchni, głównie do depilacji twarzy. Jest ona wyposażona w ChillTip™ czyli w system, który ma za zadanie chronić oraz chłodzić skórę w trakcie wykonywanego zabiegu. 

Pielęgnacja skóry po zabiegu depilacji laserem

Po zabiegu depilacji laserowej skóra może być bardziej wrażliwa, reakcja może zależeć od indywidualnej wrażliwości skóry osób poddających się epilacji. Należy zatem szczególnie zadbać o skórę po wykonanym zabiegu i stosować się do zaleceń osoby go wykonującej. 
Przez dwa tygodnie zaleca się odstawienie kremów złuszczających, aby nie podrażnić skóry. Również przez ten sam okres nie można opalać intensywnie partii ciała, która była objęta epilacją. 
Należy również nie stosować leków i ziół fotouczulających, a w okresie między sesjami zabiegowymi należy zrezygnować z depilacji.