Oliwki do ciała — co warto o nich wiedzieć?

Oliwki do ciała to proste i skuteczne kosmetyki stosowane do pielęgnacji skóry. Charakteryzują się szerokim zakresem działania — odżywiają, regenerują i jednocześnie zapobiegają utracie wody przez naskórek. Doskonale sprawdzają się w warunkach domowych, ale dzięki ich bogatym właściwościom, są używane także w profesjonalnych gabinetach odnowy biologicznej. Znajdziesz je w ofercie naszej drogerii Wispol.

Pielęgnacyjne oliwki do ciała to kosmetyk dla każdego

Oliwki do ciała to uniwersalne kosmetyki, które sprawdzają się w pielęgnacji każdego typu skóry, a w szczególności tych suchych i mieszanych. Mogą być również używane przez osoby ze skłonnościami do podrażnień, czy alergii. Polecane są nawet dla dzieci, których delikatna skóra wymaga szczególnej troski. To produkty do regularnego stosowania. Wprowadzenie rytuału ich aplikacji do codziennej rutyny, z pewnością przyniesie widoczne efekty w postaci nawilżonej skóry pełnej blasku.

Wielofunkcyjne działanie oliwek do ciała

Oliwki do ciała są bogate w cenne i niezbędne do utrzymania dobrego stanu skóry kwasy tłuszczowe, witaminy, antyoksydanty oraz mikroelementy. Dzięki bogactwu składników odżywczych ich działanie jest wyjątkowo szerokie. Stymulują procesy odnowy uszkodzonego naskórka, utrzymują jego odpowiednie nawilżenie, a także go odżywiają, jak na przykład Oliwka witaminowa firmy Ziaja. Odpowiednio aplikowana oliwka do masażu jest również skuteczna w walce z cellulitem i pomaga w utrzymaniu jędrnej skóry.

Różnorodność pielęgnacyjnych oliwek do ciała

W naszej ofercie oliwek i olejków do masażu znajdziesz produkty o różnym działaniu. Ich składy są ukierunkowane konkretnymi potrzebami skóry. Do pielęgnacji suchego i bardzo suchego naskórka idealnie sprawdzi się Oliwka do masażu z olejem z oliwek firmy Ziaja. Natomiast w przypadku kiedy problemem jest cellulit i brak jędrności, pomocny będzie Antycellulitowy olejek do masażu producenta Green Pharmacy.

Zalety pielęgnacyjnych oliwek i olejków do masażu

Poza dobroczynnym wpływem oliwek do ciała na kondycję skóry, ich atutem jest także przyjemny zapach. Dzięki niemu podczas masażu odpręża się nie tylko skóra, ale również umysł. Relaksująca oliwka firmy Ziaja o nutach korzenno-cedrowych to idealny wybór dla miłośników aromaterapii. Kolejną zaletą oliwek do masażu jest ich konsystencja, która bezproblemowo rozprowadza się po powierzchni skóry i łatwo wchłania, nie pozostawiając lepkiej powłoki. Dodatkowo są one bardzo wydajne.

Jak najlepiej wykorzystać bogate właściwości oliwek do ciała?

Do pełnego wykorzystania potencjału oliwek i olejków do masażu niezbędna jest ich prawidłowa aplikacja. Najlepsze efekty uzyskuje się dzięki stosowaniu kosmetyku zaraz po kąpieli, kiedy pory skóry są otwarte i łatwej wchłaniają składniki odżywcze. Warto wcześniej zastosować peeling do ciała, który usunie martwy naskórek. Masaż należy wykonywać okrężnymi ruchami, aż do całkowitego wchłonięcia.

Oliwki do masażu to jedne z podstawowych kosmetyków pielęgnacyjnych. Wybierz swoją ulubioną z oferty naszej drogerii Wispol i ciesz się gładką oraz rozświetloną skórą!

Artykuł powstał przy współpracy z wispol.eu.