Darmowa recepta online – poznaj nowe możliwości

Darmowa recepta online – co to takiego?

Darmowa recepta online to odpowiednik tradycyjnej, papierowej recepty wystawianej u lekarza i skierowanej do farmaceuty. Zwana inaczej e-receptą, jest przełomem technologii informatyzacji systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Polscy lekarze od 8 stycznia 2020 r. mają obowiązek wystawiania tylko elektronicznej recepty z unieważnieniem dotychczasowych, papierowych recept. To rozwiązanie jest ogromnym usprawnieniem funkcjonowania służby zdrowia, farmaceutów oraz potencjalnych pacjentów, potrzebujących wykupienia leków. Największy komfort tej sytuacji odczują na pewno osoby chorujące przewlekle. Nie ma już konieczności pojawienia się u lekarza za każdym razem, kiedy kończą nam się obecne lekarstwa. Wystarczy poprosić o wystawienie recepty przez lekarza online, lub drogą telefoniczną i uzyskać automatycznie dostęp do e-recepty przez internet. Darmową receptę online możesz mieć zawsze przy sobie, nie martwiąc się o to, czy znów zapomniałeś jej ze sobą zabrać.

Kilka słów o realizacji elektronicznej recepty

Realizacja elektronicznej recepty nie jest skomplikowanym procesem. Najważniejszym momentem jest założenie Internetowego Konta Pacjenta (IKP), które umożliwi nam dostęp do wszelkich e-recept. Po zalogowaniu należy udostępnić swój numer telefonu komórkowego oraz adres e-mail, dzięki któremu serwer będzie posiadać dostęp do kontaktu z Tobą w kwestii recepty.
Pierwszym ze sposobów realizacji elektronicznej recepty jest następujący: lekarz w momencie wystawiania e-Recepty wpisuje Cię w internetowy system IKP. Dzięki temu na Twój telefon przyjdzie wiadomość SMS z 4-cyfrowym kodem. Wystarczy tylko teraz pójść do apteki, podać swój numer PESEL i podać kod, który otrzymaliśmy.
Innym ze sposobów jest udostępnienie nam od lekarza PDF z e-receptą, którą otrzymamy drogą mailową. Wystarczy zalogować się na telefonie na swoją pocztę e-mail, odszukać wiadomość z załączoną e-Receptą i pokazać aptekarzowi.
Lekarze mają obowiązek na Wasze żądanie dokonać tzw. wydruku informacyjnego. Nie odnajdziesz na nim ani pieczątki ani podpisu lekarza ale na elektronicznym wydruku widnieją dane, które są sczytywane przez aptekarza w momencie ewentualnego wydania leku.

Zalety funkcjonowania e-recepty przez internet

Funkcjonowanie i realizacja darmowej recepty przez internet spotyka się z ogromnym uznaniem i pochwałami. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć wygodę korzystania z e-Recept. Dzięki temu możemy wykupić kilka leków w różnych aptekach bez względu na dostępność. W przypadku recept tradycyjnych wszystkie leki z jednej recepty musiały być odbierane w jednej aptece. To już przeszłość.
E-Recepta przez internet to również oszczędność czasu. Nie musisz odbywać wizyty każdorazowo w sytuacji chorób przewlekłych. Wystarczy umówić się na telewizytę z lekarzem prowadzącym, a on udostępni receptę drogą internetową.
Dzięki elektronicznej recepcie możesz zadbać o swoje bezpieczeństwo. Ogranicz wychodzenie z domu, a czas na realizację recepty u lekarza, poświęć dla siebie. Możesz wybrać się z wysłaną receptą od razu do apteki i kupić najpotrzebniejsze lekarstwa dużo szybciej. W dobie pandemii to bardzo ważne, aby ograniczyć kontakty z innymi ludźmi, zachować bezpieczny dystans i zadbać o swoją odporność nawet prostymi czynnikami.
Skorzystaj z darmowej e-konsultacji w formie ankiety z bezpłatną e-receptą.