Butelki dla niemowląt – jakie są najlepsze?

Aby sprawnie przejść z karmienia piersią na mleko modyfikowane, warto postawić na profesjonalne butelki do karmienia niemowląt. Na półkach sklepowych do wyboru jest bardzo wiele butelek dla dzieci, dlatego też wybranie najlepszych modeli nie jest prostym zadaniem. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych rodziców, którzy chcą wybrać najlepsze butelki do karmienia niemowląt, ale niestety nie wiedzą, na które elementy zwrócić szczególną uwagę. 

Najważniejsze parametry butelek do karmienia?

Wybierając dobre butelki do karmienia w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na pojemność. W przypadku noworodków zdecydowanie najlepszym wyborem są butelki o pojemności 120 ml. W przypadku starszych dzieci warto rozejrzeć się za butelkami od 240 do 300 ml. Jak łatwo się domyślić ogromną rolę odgrywa również jakość wykonania, a dokładniej mówiąc użyte w produkcji materiały. Najbezpieczniejszym wyborem są zawsze certyfikowane butelki do karmienia niemowląt z napisem BPA free, które nie mają w swoim składzie bisfenolu A. Najlepsze butelki do karmienia niemowląt muszą posiadać również odpowiedni smoczek. Kluczem do sukcesu jest to, aby miękki smoczek był jak najbardziej przybliżony kształtem do piersi matki. Godne polecenia są butelki o antykolkowej konstrukcji. Z dodatkowych elementów przydać może się silikonowa osłonka butelki albo specjalny uchwyt, który ułatwia dziecku samodzielne trzymanie butelki.

najlepsze butelki do karmienia dziecka

Szklane czy plastikowe butelki?

Jeszcze kilka lat temu na polskim rynku królowały szklane butelki do karmienia, które stopniowo wypierane były przez plastikowe odpowiedniki. W dzisiejszych czasach renomowani producenci oferują zarówno plastikowe, jak i również szklane butelki. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Szklane butelki dla niemowląt są odporne na uszkodzenia mechaniczne i co najważniejsze nie przebarwiają się. Olbrzymim atutem szkła jest również to, że nie pochłania zapachów i bez problemu można je podgrzewać w mikrofalówce. Większość szklanych butelek można myć w zmywarce. Najlepsze butelki do karmienia dzieci wykonane z plastiku są nie tylko znacznie tańsze, ale również zdecydowanie lżejsze. Pamiętać należy także o tym, że plastikowe butelki zdecydowanie dłużej utrzymują ciepło. 

Moda na butelki antykolkowe

Jak wspomniano powyżej, najlepsze butelki do karmienia oparte są na konstrukcji antykolkowej. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznych butelkach, które mają odpowiednio ukształtowany smoczek i zaawansowany system wentylacyjny. Aby wybrać najlepszą butelkę do karmienia niemowląt, warto skorzystać z fachowego doradztwa pediatry. Antykolkowe butelki dla niemowląt zaprojektowane są w taki sposób, aby wraz z pokarmem do brzuszka nie przedostawało się powietrze. Większość modeli dostępnych na rynku w smoczku ma wydzieloną specjalną komorę, w której zbiera się spożywany pokarm, a powietrze jest automatycznie wypchnięte. Wymienione systemy odpowietrzania skupiają się z kolei na wyrównaniu ciśnienia w butelce.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym zakito.pl.