Czy przedłużanie włosów metodą kanapkową niszczy włosy?

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się przedłużanie włosów metodą kanapkową. Jest to metoda przedłużania włosów na stałe. To, co ją wyróżnia to bardzo mała inwazyjność w porównaniu z innymi metodami. Co równie ważne, jest to metoda nieszkodliwa dla włosów. Na czym zatem polega ta metoda i czy warto ją stosować?

Co to jest metoda kanapkowa?

Skąd taka nazwa tej metody przedłużania włosów? Wynika ona stąd, iż włosy można tu porównać właśnie do kanapki. Naturalne włosy stanowią wkład i obklejone są z dwóch stron włosami na taśmach. Najczęściej stosowane są taśmy o szerokości 4-5 cm. Jedna kanapka składa się z dwóch taśm włosów. Są one doczepiane do pasma naturalnych włosów od góry i od dołu. Same taśmy są elastyczne i bezbarwne, dlatego też jest to metoda mało uciążliwa. Dużą zaletą metody kanapkowej jest również to, że jest to metoda trwała. Nie trzeba się obawiać, że włosy same odpadną. Aby je odczepić, zastosować trzeba specjalny preparat.

Włosy sztuczne czy prawdziwe?

W przypadku metody kanapkowej znacznie lepszym rozwiązaniem jest stosowanie włosów naturalnych, a nie sztucznych. Włosy sztuczne mogą bowiem po myciu się splatać. Dlatego też, zaleca się stosowanie włosów naturalnych najwyższej jakości. Można mieć wówczas pewność, że łuski włosów układać będą się w jednym kierunku. Poza tym ich koloryzacja w żaden sposób nie uszkodzi włosów.

Jaka długość włosów naturalnych i czy przedłużanie ich nie niszczy?

W przypadku metody kanapkowej dość istotna jest długość włosów naturalnych. Zakłada się, że powinny być one na tyle długie, aby można było przykryć nimi 0,5-centymetrową taśmę. Jest to jednak opcja minimum. Najlepiej, aby długość ta wynosiła 15 cm. Czy przedłużanie włosów metodą kanapkową niszczy włosy? Jak wcześniej wspomniano, jest to metoda bezpieczna. Dlatego też, cieszy się tak dużą popularnością wśród pań. Nie ma tu potrzeby stosowania gorącego kleju, dzięki temu naturalne włosy nie ulegają uszkodzeniu.

Jak pielęgnować włosy przedłużane metodą kanapkową?

Stosując metodę kanapkową, pamiętać trzeba o właściwej pielęgnacji włosów. Przede wszystkim istotne jest, aby do ich mycia używać jedynie szamponów wysokiej jakości. Dodatkowo, dobrym rozwiązaniem jest stosowanie odżywki po każdym umyciu włosów. Dobrze sprawdzi się tu maska. Na końcówki włosów nakładać się powinno kilka kropel oleju arganowego. Wzmocni to jeszcze bardziej włosy. Nie mniej ważny jest sposób czesania włosów przedłużonych metodą kanapkową. Do czesania zaleca się używanie specjalnej szczotki do włosów przedłużonych. Pamiętać trzeba również, aby włosy rozczesywać dopiero w momencie, kiedy będą one lekko wilgotne.

Jaki jest koszt metody kanapkowej?

Cena przedłużenia włosów metodą kanapkową nie jest wysoka. Średnia cena jednej kanapki z wysokiej jakości włosów naturalnych wynosi około 30 zł. Biorąc pod uwagę, że jest to metoda bezpieczna dla włosów i trwała, to jest to cena naprawdę atrakcyjna. Nie może zatem dziwić, że metoda ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dziś oferuje ją wiele salonów fryzjerskich. Co jednak istotne, metoda kanapkowa wymaga dużej dokładności. Dlatego, decydując się na przedłużenie włosów w ten sposób, postawić należy na salon, który ma w tym zakresie już pewne doświadczenie. Dzięki temu będzie się miało pewność, że zabieg przeprowadzony będzie prawidłowo, a efekt będzie zgodny z oczekiwaniami. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z opiniami na temat salonów fryzjerskich w sieci. Z pewnością będą one pomocne przy wyborze konkretnego salonu.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym clipinwlosy.pl, w którym można znaleźć naturalne doczepiane włosy.