Piżamy dla niepełnosprawnych — czym się charakteryzują?

Osoby starsze, przewlekle chore oraz leżące i niepełnosprawne wymagają szczególnej i wymagającej pielęgnacji. Ich skóra jest bowiem zwykle skłonna do podrażnień i odleżyn. W przypadku tych osób warto stosować nie tylko ubrania rehabilitacyjne, ale także wygodne i miękkie piżamy. 

Odzież dla niepełnosprawnych — czy warto ją kupować?

Jak wspomniano powyżej, odzież specjalistyczna projektowana i wykonywana jest w trosce o osoby starsze i przewlekle chore. Ponadto, ubrania rehabilitacyjne z powodzeniem mogą wykorzystywać osoby z dysfunkcją narządów ruchu, w tym między innymi poruszające się na wózku inwalidzkim. Odzież dla niepełnosprawnych jest również polecana w przypadku osób, u których pojawiają się ograniczenia ruchowe wynikające na przykład ze zniekształcenia ciała.

Dlaczego warto wybierać odzież dla niepełnosprawnych?

Ubrania rehabilitacyjne są cenione z uwagi na ich krój oraz wysoką jakość zastosowanych materiałów. Nie można bowiem zapominać o tym, że opieka nad osobą wiekową lub schorowaną stanowi duże wyzwanie i związana jest z wysiłkiem i odpowiedzialnością. Wszelkie produkty, które, choć w małym stopniu ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków są zatem bardzo pożądane. Jak wspomniano powyżej, ubrania rehabilitacyjne, w tym na przykład piżamy dla niepełnosprawnych cechują się fasonem, który ułatwia ich zakładanie i zdejmowanie, a nawet wykonywanie niektórych zabiegów pielęgnacyjnych i leczniczych.

Gdzie warto kupować piżamy dla niepełnosprawnych?

Ubrania rehabilitacyjne zawsze powinny być kupowane w profesjonalnych sklepach, które gwarantują wysoką jakość produktów oraz bardzo bogaty asortyment. Ponadto, w tego typu miejscach możliwe jest uzyskanie fachowej pomocy podczas wyboru poszczególnych produktów oraz zasad ich pielęgnacji. Wysokogatunkowe ubrania rehabilitacyjne zwykle nie są tanie, lecz wraz z dość wysoką ceną otrzymuje się trwały i funkcjonalny produkt.

Na co należy zwracać uwagę wybierając piżamy dla niepełnosprawnych?

Podczas wyboru piżam dla osób niepełnosprawnych należy zwracać uwagę na kilka ich istotnych cech. Wśród nich wymienić należy funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz komfort.

Funkcjonalność

Piżamy dla niepełnosprawnych powinny być funkcjonalne. Muszą one zatem być łatwe do założenia oraz zdjęcia. Dobrym rozwiązaniem jest zatem stosowanie dużego wycięcia na plecach oraz wszycie zamka błyskawicznego z tyłu koszuli nocnej. Taki krój koszuli zapobiega jej zwijaniu się oraz ułatwia wykonywanie czynności związanych z zachowaniem wysokiej higieny chorego. Zamek natomiast zdecydowanie ułatwia zakładanie i zdejmowanie piżamy.

Bezpieczeństwo

Piżamy dla niepełnosprawnych powinno cechować bezpieczeństwo. Muszą być one zatem wykonane z materiałów, które nie powodują odparzeń oraz innych podrażnień skóry. Ponadto, w przypadku tego rodzaju produktów należy zwrócić szczególną uwagę na jakość zastosowanych elementów wykończeniowych. Wszelkie zamki czy rzepy muszą być zatem wykonane z przyjaznych skórze materiałów oraz nie mogą powodować uczuleń lub skaleczeń.

Komfort

Na komfort użytkowania produktów wpływa nie tylko rodzaj zastosowanych materiałów, ale również ilość obecnych szwów. Tkaniny, z których wykonywane są piżamy dla niepełnosprawnych muszą być zatem przewiewne i nie mogą prowadzić do gromadzenia się nadmiaru wilgoci. Ponadto, materiały powinny być odporne na zabrudzenia i łatwe w pielęgnacji. Ważną cechą dobrej jakości produktów jest również ich trwałość, odporność na pranie w wysokiej temperaturze oraz prasowanie i suszenie mechaniczne.

Specjalistyczną odzież i piżamy dla osób niepełnosprawnych znajdziesz na vitesicare.com.