Niepełnosprawność – specjalistyczna odzież

Ludzie niepełnosprawni często spotykają na swojej życiowej drodze wiele różnych barier, przeszkód, niedogonień. Chociaż świat się zmienia i z każdej strony pojawia się infrastruktura, która ma pomóc im w samodzielności i sprawić, że nie będą wykluczeni, sprawa nie jest tak prosta. Na szczęście pojawiają się też rozwiązania, takie jak chociażby specjalistyczna odzież dla osób niepełnosprawnych, które wnoszą tak wiele dobrego w poprawienie jakości życia osób leżących.

Odzież dla chorych


Choroba nie wybiera. Czasami z niepełnosprawnością człowiek boryka się od najmłodszych lat, innym razem sytuacje losowe lub zdrowotne, które dzieją się na przestrzeni życia, odbierają człowiekowi samodzielność. Osoby niepełnosprawne, które często przez cały dzień leżą, mają ograniczoną możliwość poruszania się, samodzielnego korzystania z toalety, potrzebują wygodnej odzieży. Dlaczego? Między innymi po to, aby osoby, które opiekują się nimi, mogły z łatwością dokonywać czynności pielęgnacyjnych. Specjalnie skonstruowana odzież, stworzona z myślą o kobietach oraz o mężczyznach, jest łatwa do założenia oraz do zdjęcia. Taka odzież sprawdza się w przypadku osób zapieluchowanych, które samodzielnie nie korzystają z toalety. Pozwala pielęgniarzom lub opiekunom osób niepełnosprawnych szybciej dokonać czynności pielęgnacyjnych. To niezwykle wygodne rozwiązanie, o którym warto wiedzieć.

Atrakcyjna odzież dla osób chorych


Specjalna konstrukcja odzieży dla osób chorych, dzięki której łatwo można rozpiąć dolną część bielizny, zdjąć górną część bielizny, nawet jeżeli osoba nie podnosi się samodzielnie z łóżka, to ogromne ułatwienie dla personelu medycznego, który na co dzień opiekuje się chorymi. Warto wiedzieć jednak o tym, że osoby chore, leżące i z ograniczoną możliwością poruszania się, też chcą dobrze się prezentować. Jest to szczególnie istotne wtedy, gdy mieszkają poza domem, na przykład w różnego rodzaju ośrodkach rehabilitacyjnych, leczniczych, a także dps-ach. To właśnie wtedy sprawdzi się dla nich atrakcyjna i ładna odzież. Warto kupić coś takiego dla swojej mamy, ojca, cioci lub innej bliskiej osoby. Proste i niezwykle funkcjonalne koszulki, koszule nocne, kombinezony, body czy spodnie, które są przyjemne w dotyku, uszyte z miłych tkanin, zwyczajnie dobrze wyglądają. To właśnie w takim ubraniu człowiek prezentuje się godnie. A to dla osób niepełnosprawnych naprawdę ważne.

Na jaką odzież dla osób chorych postawić?


W większości przypadków świetnie sprawdzają się koszulki, które mają specjalnie skonstruowane części na plecach, Dzięki temu nie trzeba zdejmować ich przez głowę, a zwyczajnie można rozpiąć jest z tyłu, a następnie zdjąć. Kolejna świetna opcja to dłuższe koszule nocne, również zakładane w ten sposób. Świetnie sprawdzają się też kombinezony, które mają rozpinaną dolną część, dzięki czemu z łatwością można otworzyć je w kroku, aby przykładowo dokonać czynności pielęgnacyjnych lub zmienić pieluchomajtki. Taka odzież to naprawdę niezbędna inwestycja wtedy, gdy ma się bliską osobę chorą

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą odzieży specjalistycznej w sklepie internetowym vitesicare.com/pl/