Cudowny świat medycyny MMS

Co to jest MMS i kiedy go stosować? Jaką rolę odgrywają minerały w medycynie alternatywnej? Co to jest DMSO? Na te i inne pytania odpowiemy w artykule poniżej.

MMS (Miracle Mineral Solution – Cudowny Roztwór Mineralny) to suplement, który zawiera chloryn sodu (co NIE jest tym samym, co zwykła sól kuchenna, którą jest chlorek sodu). Chloryn sodu jest bezpiecznie stosowany w medycynie alternatywnej od ponad 70 lat w celu zapobiegania przeziębieniom i grypie oraz leczenia szerokiej gamy schorzeń mikrobiologicznych.

Jim Humble i jego odkrycia

Jim Humble rozpoczął swoją pracę w dziedzinie zdrowia mając zaledwie dwadzieścia-parę lat, kiedy został kierownikiem sklepu ze zdrową żywnością w Los Angeles w Kalifornii. Jim pracował następnie w przemyśle lotniczym, gdzie szybko został inżynierem badawczym. Pracował nad pierwszym pociskiem międzykontynentalnym, pisał instrukcje obsługi pierwszych komputerów lampowych, pracował nad tajną elektroniką sterowania radiowego i dziesiątkami innych „najnowocześniejszych” projektów elektronicznych.

Po 20 latach w przemyśle lotniczym Jim zajął się wydobyciem złota, gdzie opracował metody odzyskiwania złota, które zastępują stosowanie rtęci, pomagając w przezwyciężeniu problemów zdrowotnych górników. W 1996 roku, poszukując złota w Ameryce Południowej, odkrył coś, co stało się znane jako MMS, prostą formułę zdrowotną, która leczyła malarię. W następnych latach pracował nad dalszym ulepszaniem formuły i szukaniu większej ilości zastosowań. 

Formuła MMS – gdzie była użyta na początku?

Mieszkając w miejscach, w których opieka zdrowotna praktycznie nie istniała (np. Afryka), Jim Humble opracował roztwór chlorynu sodu (NaClO2). Z powodzeniem zastosował tę substancję, w niektórych rozpaczliwych przypadkach, z którymi się spotkał. Dzięki pozytywnym rezultatom lekarze wkrótce przyłączyli się do jego wysiłków i rozwinęli to w prostą terapię, która twierdzi, że leczy całe mnóstwo chorób i ratuje tysiące istnień ludzkich na całym świecie. 

Lekarze w całej Afryce, w skoordynowanych wysiłkach z instytucjami europejskimi, stosują obecnie to leczenie na obszarach kontynentu najbardziej dotkniętych chorobami endemicznymi. Sam Jim Humble stworzył kliniki i założył centrum edukacyjne dla osób, które mają być przeszkolone w zakresie stosowania tej terapii.

Wygląda na to, że ludzie na całym świecie, zwłaszcza w krajach rozwijających się, wzmacniają się, samodzielnie wymyślając i podając to tanie lekarstwo, opierając się na lokalnych i regionalnych władzach zdrowotnych. 

Co to jest DMSO?

Dimetylosulfotlenek lub DMSO to rozpuszczalnik przemysłowy, który jest produktem ubocznym wytwarzania papieru z drewna. Jest promowany jako alternatywne leczenie raka od lat 60. XX wieku.

DMSO — jest związkiem organicznym zawierającym siarkę. DMSO występuje naturalnie w warzywach, owocach, zbożach i produktach zwierzęcych i jest używany od ponad 100 lat jako rozpuszczalnik w Stanach Zjednoczonych. Jest to naturalna substancja pochodząca z miazgi drzewnej i jest nieszkodliwa, gdy jest stosowana z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Jest sprzedawany jako rozpuszczalnik. DMSO to niesamowita substancja, która ma wiele zastosowań na całym świecie.

DMSO jest stosowany w leczeniu erozyjnego zapalenia żołądka, amyloidozy (nieprawidłowe nagromadzenie białka), owrzodzeń stopy cukrzycowej i niedokrwienia (twój mięsień sercowy nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu) oraz w zapobieganiu tym stanom, ale brakuje dobrze zaprojektowanych badań klinicznych. Ze względu na ograniczone dowody naukowe, DMSO będzie wymagało dalszych badań.