zdrowe serce

Zioła na zdrowe serce

Od wieków stosuje się zioła na różne dolegliwości zdrowotne i to z fenomenalnymi skutkami. Natura zadbała także o to, aby nie zabrakło roślin wzmacniających serce. Oczywiście bardzo ważne jest, aby zioła przyjmowane były zgodnie z recepturą. W przeciwnym razie mogą nawet zaszkodzić. Po które z nich warto zatem sięgnąć w przypadku chorób układ krwionośnego?

Zioła na zdrowe serce

Przyroda wyposażyła nas w szereg najróżniejszych ziół, które wykazują zbawienne działanie na nasze serce. Niektóre wspomagają pracę mięśnia sercowego, inne poprawiają dotlenie tego narządu czy też obniżają ciśnienie. Wiele osób boryka się z nadciśnieniem, czyli schorzeniem mogącym wiązać się z wieloma nieprzyjemnymi w skutkach dolegliwościami. Obniżyć ciśnienie pozwalają kwiatostany i owoce głogu. Zawarte w nich związki wykazują działanie usprawniające pracę układu krążenia. Zioło to rozszerza naczynia wieńcowe, wzmacnia ściany tętnic i działa tonizująco na mięsień sercowy. Wykazuje także działanie przeciwzakrzepowe, uspokajające i przeciwzapalne.

Przy niewydolności krążenia zaleca się sięgać po naparstnicę, która działa synergistycznie z głogiem. Zawarte w niej związki zwiększają siłę skurczu mięśnia sercowego, zwalniając przy tym tętno. Ponadto zioło to przeciwdziała zastojom żylnym. Na kołatanie serca polecana jest konwalia majowa, która wzmacnia siłę skurczu tego narządu i jednocześnie zmniejsza ich częstotliwość. Warto po nią sięgać przy trudnościach z oddychaniem na skutek niewydolności serca oraz przy zmęczeniu serca i w wadach tego narządu.

Zioła na wzmocnienie serca i poprawę krążenia

Ziołem o działaniu uspokajającym, które świetnie sprawdza się przy dolegliwościach serca jest serdecznik pospolity. Zawarte w nim związki aktywne zwiększają wydolność mięśnia sercowego i regulują jego pracę. Polecany jest także w przypadku choroby wieńcowej i nadciśnieniowej. W przypadku nadciśnienia warto także stosować jemiołę. Z kolei przy zaburzeniach krążenia bardzo pomocny jest czosnek, który usprawnia przepływ krwi przez naczynia włosowate. Ścianki naczyń krwionośnych wzmacnia także miłorząb japoński. Dzięki temu mięsień sercowy jest lepiej dotleniony i poprawia się krążenie w kończynach.

Podziel się opinią

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *