tosty

Śniadanie

Śniadanie jest jednym z najważniejszych, jeśli nie najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Medycyna na każdym kroku podkreśla, że lepiej jest porządnie najeść się rano, niż przesadzać z ilością pokarmu wieczorem.

Sam przez większą część dorosłego życia miałem niemały problem z prawidłowym organizowaniem własnego żywienia. Chodziłem do pracy na ósmą, zanim do niej dotarłem musiałem dojeżdżać przez całe Trójmiasto. Zazwyczaj zamiast śniadania jadłem tylko po drodze pączka lub drożdżówkę i paliłem papierosa. Czułem się wówczas bardzo kiepsko przez cały dzień, byłem osowiały, osłabiony i miałem bardzo nieprzyjemny posmak w ustach.

Od kiedy rzuciłem palenie, zacząłem pracować w domu, wysypiać się i dbać o to, aby zawsze zjeść w miarę możliwości obfite śniadanie, czuję się o wiele lepiej. Dziś na przykład zjadłem płatki z mlekiem – danie niezbyt wymyślne, za to smaczne i zdrowe. Niejakim problemem była mała ilość mleka – musiałem się poważnie zastanowić, czy to, co zostało wlać do płatków, czy do kawy. Medycyna medycyną, ale jednak trudno mi sobie wyobrazić poranek bez tego napoju. Byłby niekompletny.

Podziel się opinią

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *